Szkoła Językowa w Ostrołęce
Mała Lingua OstrołękaMała Lingua OstrołękaMała Lingua Ostrołęka
661810661
Marszałka Józefa Piłsudskiego 19
Mała Lingua OstrołękaMała Lingua OstrołękaMała Lingua Ostrołęka
szkola jezykowa ostroleka
Mała Lingua Ostrołęka

Kilka słów o nas

Ideą powstania naszej szkoły była chęć stworzenia placówki, która będzie wyróżniać się na tle innych tego typu miejsc w Ostrołęce. Wysoka efektywność nauki języków obcych miała łączyć się z przyjazną, niemal domową atmosferą. To spowodowało, że od 2017 roku jesteśmy jedną ze szkół w ramach ogólnopolskiej sieci szkół językowych Mała Lingua.

Był to strzał w dziesiątkę - ciekawe, nastawione w dużej mierze, na konwersację i rozwój naszych kursantów lekcje oraz niezwykłe projekty podróżniczo-teatralne, zjednały nam rzeszę zadowolonych klientów. Od początku działania szkoły nasza społeczność rozrosła się ponad 3-krotnie (!) oraz nawiązaliśmy współpracę partnerską z kilkoma przedszkolami prywatnymi oraz szkołami podstawowymi w Ostrołęce.

Nasze kursy to nie tylko nauka do testów i ocen, ale przede wszystkim fascynująca podróż po świecie i językach obcych, która zmienia nudny obowiązek w prawdziwą przygodę. Oprócz standardowych lekcji nasi kursanci biorą udział w wielu lekcjach tematycznych (np. Pancakes Day, Dzień Św.Patryka i inne), projektach naukowych oraz podróżniczych (np. roczny projekt kulturalno-dydaktyczny).

Nasi uczniowie mają również szansę brać udział w przedstawieniu teatralnym. W Mała Lingua stosujemy wiele technik przyjaznych mózgowi, które docierają do różnych typów uczniów oraz ich najkorzystniejszych kanałów uczenia się. Dodatkowo zwracamy szczególną uwagę na wspieranie autonomii naszych kursantów oraz rozwój kluczowych umiejętności XXI. wieku. To wszystko powoduje, że naturalnie wspieramy rozwój naszych uczniów oraz ich wrodzonych talentów.

W pierwszych tygodniach pandemii przeszliśmy całkowicie w tryb zajęć ONLINE, a nasze relacje z uczniami, pomimo lockdownu wcale na tym nie straciły. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że w tym trudnym czasie z naszych zajęć korzystało aż 98% naszych kursantów.

Nasz zespół jest grupą pasjonatów, którzy uwielbiają swoją pracę oraz wiedzą jak lubi się uczyć mózg.

Brzmi banalnie? Być może, ale u nas to prawdziwe 🙂
Chcesz nas poznać?